Zabezpieczenie podczas wykopów

Szalunki wykopowe stały się niezbędnym sprzętem na każdym placu budowy, na którym wykonuje się wszelkie prace związane z wykopami. Stanowią one doskonałą formę zabezpieczenia robotników wykonujących pracę przed osuwającymi się skarpami ziemi. Dzięki swojej lekkiej konstrukcji szalunki do wykopów są bardzo łatwe do umiejscowienia, można nimi zabezpieczyć zarówno wykopy wąsko jak i szeroko przestrzenne. Łatwy montaż i demontaż pomaga w szybkim przetransportowaniu i założeniu sprzętu na placu budowy.

Dzięki szerokiemu zastosowaniu tego rodzaju zabezpieczenia, szalunki wykopowe nadają się do prac przy rurociągach, zarówno przy instalacji i renowacji, przy montażu zbiorników podziemnych oraz usuwaniu wszelkiego rodzaju awarii w instalacjach podziemnych. W zależności od rodzaju szalunków możliwe jest zabezpieczenie wykopu nawet do 6 m głębokości. Szalunki można stosować na każdym rodzaju ziemi. W razie potrzeby można kontrolować szerokość i głębokość szalunków. Nie ma znaczenia czy wykonujemy pracę w ciasnej przestrzeni miejskiej, czy na dużym, otwartym placu budowy. W każdym z tych miejsc szalunki sprawdzą się znakomicie.

Obecnie na rynku jest wiele firm oferujących wynajem szalunków. Można wynająć każdy rodzaj szalunku jaki jest nam aktualnie potrzebny. Na stronach internetowych znajduje się ogromny wybór sprzętu, wszystkie wymiary konstrukcji, szeroki opis każdego rodzaju szalunków na wynajem, dzięki czemu zamawiający jest w stanie szybko określić, jaki rodzaj jest mu potrzebny. Jeżeli zachodzi potrzeba można znaleźć wiele ofert sprzedaży szalunków nowych oraz z tzw. „drugiej ręki”.